GA4 267979456
top of page
manual_manipulation.jpg

Význam páteře a nervového systému na zdraví i léčení pacientů je v různých formách znám po tisíce let. Počátek moderní vědy a umění chiropraxe se datuje do období před zhruba 100 lety.

Nicméně již ve starém Egyptě prováděli lékaři manipulace s páteří. Název chiropraxe, pocházející z řeckých slov "Cheiros" (ruka) a "Praktos" (činit, konat), použil ale poprvé až zakladatel moderní chiropraxe, Kanaďan D.D. Palmer. Díky němu se americký kontinent pyšní více než stoletou tradicí v používání klasických, lety prověřených metod a jejich technik, z nichž jen některé patří ke všeobecně známým a používaným v Evropě.

ddpalmer1.jpg

Daniel David Palmer

( 7.3.1845 – 20.10.1913)

Za zakladatele moderní chiropraxe je považován D.D. Palmer, který se narodil v roce 1845 v kanadském Ontariu. Ve svých 20 letech emigroval do USA, kde se v době po občanské válce živil nejdříve jako učitel na základní škole, později jako producent medu a prodejce sladkostí. Když mu bylo 40 let, absolvoval kurz magnetoterapie, ve své době moderní a hojně užívané léčebné metody. V roce 1887 přesídlil se svou rodinou do městečka Davenport ve statě Iowa, kde v roce 1897 otevřel svůj Lázeňský a léčebný dům "Palmer Cure & Infirmary", později přejmenovanou na "Palmer Scholl of Chiropractic".  V současné době představuje Palmrova vysoká škola chiropraxe (Palmer College of Chiropractic) jednu z nejprestižnějších vysokých škol v tomto oboru na světě.

bottom of page